Вже третій рік поспіль єднає багатьох українців у онлайн-молитві священник о.Іван Гнатюк з Івано-Франківська.

Священнослужитель ламає стереотипи про церкву, він активно веде соцмережі і у такому форматі доносить слово Боже до людей, повідомляє “Галицький кореспондент”.

Десятки тисяч на молитві

Священник розповідає, що онлайн-ефіри почалися коли він захворів на коронавірус. Перебуваючи тоді вдома на карантині йому дуже бракувало живого спілкування з людьми. Саме їмость запропонувала чоловікові вести прямі ефіри та молитовно єднати людей через Інтернет. З того часу минуло три роки, як щодня о.Іван збирає десятки тисяч людей під час вечірньої молитви, під час Дев’ятниць та молитви на Вервиці. Основні ефіри він проводить на своїй сторінці в Інстаграм, а кількість людей на ефірах лише збільшується.

Все так не буде: як франківський священник щодня допомагає українцям пережити війну

Незважаючи ні на що, отець поклав собі за місію залучати побільше людей до молитви, зокрема й молоді. Каже, що на онлайн-молитві люди навіть збираються сім’ями з одного телефону. Бували дні, що на онлайн-молитві були присутні по 150 тисяч осіб. Дуже часто люди пишуть подячні коментарі, де не лише дякують священнослужителю за спільну молитву, а й засвідчують, що навіть їхні діти віком 5-10 років, підлітки моляться на Вервиці спільно з о.Іваном.

Блогером себе не відчуває

Рідні військовослужбовців також просять о.Івана у молитовному захисті. За їх словами, хлопці на фронті дуже відчувають Божий захист. Про це свідчать розповіді самих військових: нерозірвані міни поблизу, куля ворога, яка пролетіла поруч маленького кишенькового молитовника та не зачепила тіло. І таких свідчень сили молитви на фронті є безліч.

“Я не блогер і ним себе не відчуваю, – каже о.Іван Гнатюк. – Я лише хочу навернути людей до Бога, особливо молодь. Своєю діяльністю в інтернеті намагаюся донести Слово Боже до онлайн-слухачів”.

Запрошує до Дев’ятниці

Священник переконує, що найчастіше в церкві можна побачити людей середнього та старшого покоління. Тому проводить щоденно молитву-онлайн, відповідає на запитання. Часто, каже, люди питають порад і у побутових проблемах, і в труднощах, що склалися у сімейному житті. Отець Іван вчить своїх підписників бути християнами не лише під час Служби Божої, але і як поводитися протягом дня. Зізнається, що часто фізично часу не вистачає, але залишати повчання у соцмережах не планує. А його традиційні щоденні слова під час завершення ефіру “Все так не буде, буде краще”, вселяють віру у завтрашній день.

Тож сьогодні, 24 лютого, о 21 годині, у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну о.Іван Гнатюк запрошує нас приєднатися до онлайн-молитви Дев’ятниці до Богородиці, що розв’язує вузли – за мир в Україні та у всіх наших приватних проханнях та наміреннях.

Мар’яна ЛОКАТИР

Все так не буде: як франківський священник щодня допомагає українцям пережити війну Все так не буде: як франківський священник щодня допомагає українцям пережити війну

Джерело