До Міноборони почало надходити  чимало нарікань на сухпайки, тож заступник міністра оборони України Віталій Половенко провів позапланові інспекції складів у східній та центральній частині України. Мета візитів – проконтролювати якість та видачу добового польового набору продуктів – сухпаїв. Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства оборони України.

«Я отримав чимало нарікань на пайки. Загалом в Збройних силах розповсюджені дві норми пайків. Це 10-та і 15-та норми. Ці пайки дуже різняться. Справа в тому, що 10-та норма здебільшого складається з консерв і видається на декілька діб. А ось 15-та – це повністю готові збалансовані страви для наших військових», – зазначив Половенко.

Постачання сухпайків для ЗСУ: Міноборони заявило про порушення

Посадовець пояснив, що до 15-го польового набору входить 14 видів меню з повноцінними стравами. Наприклад: борщі, супи, різні каші з м’ясом та овочами, кава, чай, мед, джем, сухарі житні та пшеничні, галети. Енергетична цінність одного раціону має становити не менше 3 тисяч 500 кілокалорій.

Постачання сухпайків для ЗСУ: Міноборони заявило про порушення

«Тобто, цих два польових набори мають фактично різне призначення. Якщо військовий вирушає у відрядження на декілька діб, буде цілком достатньо 10-ї норми. Але, якщо військові виконують відповідні завдання і декілька тижнів перебувають поза межами ППД, однозначно для них потрібна 15-та норма. На жаль, склалась така ситуація, коли деяким бійцям пропонують виключно 10-ту норму», – зазначив заступник міністра.

Постачання сухпайків для ЗСУ: Міноборони заявило про порушення

Половенко наголосив, що востаннє закупівля пайка 15-ї норми відбулася наприкінці 2022 року. За його даними, уся партія була вилучена через невідповідність лабораторним вимогам.

«Важливо, щоб військовослужбовці мали в наявності обидві норми польових наборів. Згодом планується відійти від консерв та годувати наших захисників та захисниць повноцінними стравами. Адже ми чітко усвідомлюємо, що якісне і безпечне харчування військових також є гарантією нашої безпеки! Тому Командування Сил логістики має організувати забезпечення сухими пайками та якнайшвидше сформувати потребу для закупівлі 15-ї норми пайків. Коли Міноборони отримає цю потребу, Державний оператор тилу проведе закупівлі», – наголосив заступник міністра оборони.

Раніше Міноборони повідомило перші результати відкриття рекрутингового центру у Львові. 

Також у Міноборони пояснили, що рекрутинг до лав Збройних сил не скасовує процес мобілізації в Україні та не заміняє призов до армії. Необхідна кількість людей для захисту держави у будь-якому разі буде набрана.

Джерело