Одразу після окупації Маріуполя росією Маріанна чкурнула до москви

Маріуполь, який покажуть у кіно. Стрічку "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова номінували на премію "Оскар" як "Найкращий повнометражний документальний фільм". Автори стрічки – команда фотокореспондентів The Associated Press, які єдині залишилися в Маріуполі під час облоги і документували воєнні злочини росіян у місті. Серед них і фотограф Євген Малолєтка. Він автор світлини наслідків авіаудару росіян по пологовому будинку 9 березня 2022-го. На одному з фото зображена закривавлена вагітна жінка. Світлина з Маріанною Вишемирською облетіла увесь світ і стала символом воєнних злочинів росії. Проте сама жінка переїхала до москви і стала рупором кремлівської пропаганди. Ганна Рибалка – продовжить тему.

Її фото облетіло весь світ. Тоді, у березні 2022-го, росіяни скинули авіабомбу на маріупольський пологовий будинок.

Зрадниця з Маріуполя: росія ледь не вбила її з іще ненародженою дитиною, а вона перейшла на бік путіна – історія Маріанни Вишемирської (Відео)

Неймовірно, але після того, як окупанти ледь не вбили її з іще ненародженим немовлям, Маріанна Вишемирська голосує за диктатора путіна.

У березні 2022-го росіяни скинули на пологовий авіабомбу. Фотографи агентства The Associated Press Євген Малолєтка та Мстислав Чернов на місці атаки роблять два знімки. Згодом вони шокують увесь світ. Одна з породіль померла разом із дитиною. Маріанна вижила.

"Маріанні пощастило. Я чесно скажу – не знаю, куди її повезли після цього пологового будинку. В один з перших днів окупації вона опинилася одразу в москві. І з перших днів почала розповідь, що ніякого бомбардування не було", – каже радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

В інтерв'ю прокремлівським ресурсам дівчина з пологового озвучує російську тезу, нібито ніякого авіаудару не було. Хоча в перші хвилини після атаки про літаки говорять самовидці подій. Будинок журналіста Миколи Осиченка – був за якихось 500 метрів від того самого пологового.

"Бомбовий удар ми чули, гул літака ми теж чули, але ж вона, бачте, не чула", – каже Микола Осиченко.

"Вона стала на ці пропагандистські рейки", – каже радник міського голови Маріуполя, – до повномасштабного вторгнення росії і блокади міста Маріанна була нікому невідомою дівчиною. Вона переїхала до Маріуполя з окупованої частини Донеччини – Макіївки. Тут вийшла заміж і чекала на дитину. Була б'юті-блогеркою". Андрющенко каже прямо – патріотичними поглядами Маріанна ніколи не відзначалася:

"Наші маріупольці її знають. Ніхто не здивований. Як то кажуть – вона "ватна" була завжди".

російська пропаганда досі називає Маріанну маріупольською мадонною. А та натомість розповідає, як добре стало жити в Маріуполі. Бреше, що тут усе відбудовується.

"Вона донеччанка, вона переїхала в Маріуполь у 20-му році, вийшла заміж. Якщо ти така прихильниця "русского мира", чого ти їхала? Чого ти їхала в "нацистське місто"? Чого ти тут народжувала?", – запитує президент "Маріупольського телебачення".

Одразу після окупації Маріуполя росією Маріанна чкурнула до москви. А через пів року знову повернулася до загарбаного Маріуполя. В одній зі шкіл роздавала кульки з кольорами прапору країни-терористки. У серпні 22-го Вишемирська приїхала до Оленівської колонії. У розмові з нашими полоненими поширювала російські фейки про полк "Азов".

Маріуполець Микола Осиченко вважає – через Маріанну і подібних до неї зрадників і зрадниць кремль створює ілюзорну картинку нібито мирного життя в Маріуполі і намагається показати – мешканці окупованих територій нібито можуть знайти своє місце на болотах.

"Їй надали житло, їй надали грошики. Навіть не в тому, щоб збирати підписи для путіна. На те всім і путіну начхати. Її місія в тому, щоб показувати мешканцям окупованих територій, що все "добре", що це росія, що вона "допомагає", – наголошує Микола Осиченко.

А щоб цього не сталося, Україна має гучніше розповідати світові про варварські злочини росії в Маріуполі. Яке до приходу російських танків було квітучим містом, а нині перетворилося на руїни і братські могили. Одним із таких голосів на весь світ має стати фільм "20 днів в Маріуполі" фотографа-документаліста Associated Press Мстислава Чернова. Днями стрічка увійшла до списку номінантів на премію Оскар як найкращий документальний фільм.

Ганна Рибалка, "5 канал"

Нагадаємо, 16 березня 2022 року росіяни скинули бомбу на театр. У ньому ховались від обстрілів сотні місцевих. За даними міської влади, тоді загинуло приблизно 300 людей. Тоді як у розслідуванні Associated Press йшлося про вдвічі більшу кількість. 

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Джерело