У лісництвах Дніпропетровщини близько п`яти років заготовлюють ялинки для засадження територій та реалізації на Новий рік. Цьогоріч, як розповів Суспільному працівник Дніпровського лісового господарства Василь Іванів, на продаж готують близько 5 тисяч хвойних дерев.

Лісівник припускає, що продадуть не усі дерева, бо з кожним роком, за його словами, зменшується кількість охочих придбати "живу" ялинку.

У минулому році, зазначає провідний інженер Східного лісового офісу Микола Просляник, підготували до продажу близько 2,5 тисячі хвойних. З них купили лише 150.

На Дніпропетровщині лісівники готують на продаж 5 тисяч сосен: ціна дерев та адреси ялинкових базарів

Цьогоріч ціна за одну ялинку – від двохсот грн до двох тисяч. Продаватимуть сорти сосни звичайної та сосни кримської.

"Заготівля ялинок здійснюється з спеціальним дозволом. Дозвіл надається відповідно до рішення адміністрації. Після рішення ми почнемо заготовляти новорічні ялинки. Зараз збираємо замовлення", — розповів Микола Просляник.

Працівник Обухівського лісництва Юрій Зідра говорить: на продаж відправляють залишки тих ялинок, які не можуть висадити. Зараз висадили близько пів мільйона ялинок, планують — ще стільки ж.

Цьогоріч у Дніпрі визначено 117 офіційних точок продажу ялинок. На всіх законно вирубаних соснах, каже Микола Просляник, повинні бути чіпи зі штрих-кодами. За незаконну вирубку передбачено штраф від 510 до 1200 грн.

Адреси ялинкових базарів у Дніпрі

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело