В Україні станом на ранок середи, 29 листопада, знеструмленими залишаються близько 450 населених пунктів. Це пов'язано з негодою, яка накрили регіони останніми днями.   

Як розповів в ефірі національного телемарафону генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко, в Україні наразі немає профіциту електроенергії через пошкодження мереж внаслідок негоди.

"Треба розуміти, що відключення з точки зору генерації (дефиціт/профіцит) враховує ситуацію по всій країні. Після початку повномасштабного вторгнення ми є дефіцитною державою. Це стосується пікових годин споживання, як у зимовий так і літній період. Проте у нас збільшилась на 500 МВт можливість імпортувати електроенергію", - розповів він.

Чи будуть відключення світла при мінусовій температурі – гендиректор YASNO розповів

На запитання про те, чи варто очікувати відключення світла при мінусовій температурі, він пояснив, що при відсутності критичних пошкоджень внаслідок обстрілів з боку Росії, енергосистема працюватиме стабільно.

"Всі довгострокові відключення відбуваються не через генераційну проблему, а мережеву – коли пошкоджені ті чи інші вузли передавання електроенергії , а не генерації", - розповів він.

Сергій Коваленко зазначив, що обленерго покрщили графіки відключення світла, якщо у цьому буде потреба, для справедливого розподілення електроенергії між споживачами. 

Він також додав, що остання масована дронова атака на Київ не призвела до критичних пошкоджень – тимчасові знеструмлення були через падіння уламків від збитих дронів на лінії електропередач.

Нагадаємо, у Міненерго відповіли, яка вірогідність, що Україна вдаватиметься до відключень світла.

Читайте також:

  • Фахівець пояснив, чому українцям слід економити електроенергію
  • Тимчасові відключення світла можливі: яка ситуація на українських АЕС
  • Ситуація з електроенергією погіршилася: чи загрожують Україні відключення світла найближчим часом

Джерело