У Тернопільській області до трьох років позбавлення волі засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації, оскільки його мати наполягала, що він хворіє. 

Про це йдеться у вироку Борщівського районного суду Тернопільської області. 

За даними суду, житель с.Цигани Чортківського району Тернопільської області у травні 2023 року був визнаний придатним до служби в армії. Йому вручили повістку на 26 травня 2023 року, проте він категорично відмовився її отримувати. 

Мати наполягала, що син хворий: на Тернопільщині чоловік відмовився від мобілізації через головний біль

На суді чоловік провину визнав та розкаявся. Він пояснив, що хоч ВЛК визнала його придатним до служби в ЗСУ, його часто мучили головні болі, через що він відмовився брати повістку та звернувся за допомогою до лікарня-невропатолога. Медик дав йому направлення на проходження МРТ, діагностика показала, що підозрюваний здоровий. Після цього призовник більше не звертався до ТЦК і СП щодо проходження служби в ЗСУ. 

Мати ухилянта на суді наполягала на тому, що її син хворий. Мовляв, хоч ВЛК визнала його придатним, а діагностика не показала проблеми - його і надалі мучать головні болі. 

Лікар-невропатолог на суді пояснив, що він був членом ВЛК, яка визнала підсудного придатним до служби в армії. Проте до нього зателефонувала мати підозрюваного та у грубій формі вимагала від медика дати направлення на МРТ. Він це зробив, результати показали, що призовник здоровий. 

Суд визнав чоловіка винним за ст.336 КК України та засудив до 3 років позбавлення волі. Цей вирок ще можна оскаржити в апеляційному суді. 

Нагадаємо, на Вінниччині обмежено придатний підприємець тричі відмовився від повістки. 

Читайте також:

  • Кого хочуть демобілізувати та як будуть призивати: Веніславський про новий закон про мобілізацію в Україні
  • "Якщо не вирішити питання мобілізації, то росіяни навесні почнуть продавлювати фронт" – експерт
  • Україна змінить мобілізаційну політику: Данілов розкрив, у чому план

Джерело