До пів метра снігу, хуртовини та ожеледиця: на Україну пре страшна стихія — рятувальники б’ють на сполох

Будьте готові! До пів метра снігу, хуртовини та ожеледиця: на Україну пре страшна стихія — рятувальники б’ють на сполох

В Україні незабаром пройде сильний снігопад, на дорогах буде ожеледь
В останні дні погода все більше нагадує зимову, хоча календарна зима ще не настала. Той сніг, що днями випав у більшості регіонів України, був лише розігрівом, оскільки синоптики попереджають про наближення сильних снігопадів та хуртовини. У Facebook-каналі Укргідрометцентру опубліковано попередження.

Погода погіршиться на більшій частині країни вже невдовзі, 26 та 27 листопада. За даними синоптиків, варто бути готовими до сильних снігопадів мешканцям Київської, Чернігівської, Черкаської, Одеської областей та столиці України – киянам.

При цьому сильний мокрий сніг із дощем, а також ожеледиця очікуються у зазначені дати у Сумській, Полтавській, Кіровоградській, Миколаївській областях.

Синоптики попереджають, що приріст снігового покриву становить 20-30 см, а місцями взагалі варто очікувати 40-50 см. Українців попереджають, що очікуються хуртовини, снігові замети, на дорогах буде ожеледиця.

Також синоптики прогнозують сильні дощі у Харківській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях, а також у Криму.

У північних, центральних та південних областях України та в Криму вітер посилиться до 17-22 м/с, а місцями до 25 м/с. В Одеській та Миколаївській областях пориви вітру досягатимуть до 25-30 м/с. У західних та східних областях пориви вітру будуть 15-20 м/с.

Також повідомляється, що в акваторії Чорного моря очікується посилення вітру до 25-30 м/с; висота хвиль буде 20-30 дм вдень 26 листопада, а вночі 27 листопада – 30-50 дм.

Рятувальники через таке погіршення погодних умов закликали українців бути обережними в ці дні та не нехтувати правилами безпеки. Українцям радять на ці дні не планувати дальніх поїздок, щоб не застрягти в дорозі.

Джерело