За словами медичного персоналу, таке рішення вкрай шкідливе та необдумане

Медики тернопільського обласного перинатального центру влаштували мітинг через загрозу ліквідації медичного закладу.

"Тернопільський обласний перинатальний центр "Мати і дитина" надає висококваліфіковану допомогу вагітним, роділлям, породіллям області впродовж 75 років. А зараз наш заклад опинився під загрозою ліквідації. Надкластерну установу КНП "ТОКПЦ "Мати і дитина" ТОР хочуть приєднати до надкластерної установи КНП "Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня" ТОР, – йдеться у дописі медиків.

Тернопільський перинатальний центр під загрозою ліквідації: медики влаштували мітинг

Як зазначається, відповідне рішення ухвалили 4 квітня на засіданні робочої групи Тернопільської облради з напрацювання пропозицій щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров'я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області. Важливо, що засідання відбулося без повідомлення генеральних директорів закладів охорони здоров'я.

За словами медичного персоналу, таке рішення вкрай шкідливе та необдумане, адже воно суперечить постанові Кабміну щодо організації спроможної мережі закладів охорони здоров'я. Відповідно до документа, перинатальний центр відноситься до надкластерного медичного закладу, тому не підлягає об'єднанню.

"У випадку об'єднання колектив повинен буде покинути приміщення на вулиці Замкова, 10. Майновий комплекс та земля, на яких розміщений перинатальний центр, зараз перебуває у безстроковій та безоплатній оренді на підставі рішення Тернопільської міської ради від листопада 2011 року. Згідно із Законом "Про оренду державного та комунального майна", заміна юридичної та фізичної особи приведе до розірвання договору та втрати майна. Тому Центр "Мати і дитина" упродовж десяти днів буде змушений покинути приміщення", – наголошують у перинатальному центрі. 

Медики впевнені, що приєднання медичного закладу до Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні неминуче призведе до погіршення якості та своєчасності допомоги жінкам і немовлятам.

Дивіться також відео: 10 днів повінь може продовжуватись. Про ситуацію на Херсонщині та що буде далі

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело