Руйнування дамби Каховської ГЕС суттєво змінює географію та рельєф Херсонської прифронтової ділянки на півдні України. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

Зображення, опубліковане ISW свідчить про те, що повінь сильно порушує підготовлені російські оборонні позиції на лівому березі Дніпро – особливо це стосується позицій Росії на першій лінії в Голій Пристані та Олешках.

"Повінь зруйнувала багато російських польових укріплень на першій лінії, які російські військові мали намір використовувати для захисту від українських атак. Стрімка повінь, ймовірно, змусила російський персонал і військову техніку з основних російських пунктів концентрації в Олешках і Голій Пристані відступити", — йдеться у повідомленні.

ISW: повінь на Херсонщині зруйнувала багато російських позицій

У ISW зазначили, що саме ці позиції використовували російські війська раніше для обстрілу Херсона та інших населених пунктів правобережжя Херсонщини.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Джерело