Внаслідок знищення російськими військами Каховської ГЕС Херсонський завод з розведення молоді риб може бути повністю затоплений. Цінне племінне поголів’я та молодь будуть втрачені. Про це на насті повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства.

За даними Міністерства, на одній з виробничих ділянок заводу у Голій Пристані вода піднялась до 2,5-3 метрів. Затоплені риборозплідна дільниця, ставки вирощувальної дільниці, помпова станція та інші гідроспоруди. Під загрозою затоплення і Новокаховська дільниця заводу.

На заводі вирощують коропів, щук, судака, сома, ляща, товстолоба, білого амура. Ними зариблюють нижній Дніпро та Дніпровсько-Бузький лиман, повідомили у Мінагрополітики.

Херсонський завод з розведення молоді риб може повністю піти під воду — Мінагрополітики

Також зазначається, що Херсонський завод щороку випускав у водойми 13 екземплярів риб. За підрахунками Мінагрополітики, у разі затоплення загинуть близько 95 тонн дорослих рибин, що становить суму збитків близько чотирьох мільярдів гривень. Від знищення всіх біоресурсів держава втратить десять мільярдів, йдеться в повідомленні.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

З моменту аварії рівень води в Дніпрі підвищився майже на шість метрів, підтоплені 2629 житлових будинків у 20 населених пунктах в правобережної Херсонщини. Евакуація у місті триває.

Тимчасово окуповані Олешки затоплені майже на 90%. Люди рятувались від повені на дахах будинків, вже загинули троє. Окупаційна влада розпочала евакуацію лише надвечір 7 червня.

У Голій Пристані затоплені 196 житлових будинків. Рівень води продовжує зростати щогодини. Російські військові виганяють власників двоповерхових будинків та облаштовують на їх дахах вогневі позиції.

Спостерігається підняття рівня води у річці Інгулець. Підтоплений міст між Бобровим Кутом та Заповітом Калинівської територіальної громади. У Тягинці затоплені два мости, шість вулиць, 73 житлових будинки та 15 частково. У Бургунці — шість осель. В Одрадокам’янці частково підтоплене кладовище та вісім будинків. Між Ольгівкою та Львовим рух неможливий.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело