8 червня — 470 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час На Бахмутському напрямку українські війська перейшли з оборони в наступ. Просування на різних ділянках Бахмутського напрямку становить від 200 до 1100 метрів. Російські військові в ніч на 6 червня підірвали Каховську ГЕС. Станом на 7 червня гребля продовжує руйнуватися і це може спричинити додаткові повені протягом наступних кількох діб. Стало відомо про трьох загиблих від повені в окупованих Олешках на Херсонщині. У Мінекономіки України заявили, що ціна будівництва нової гідроелектростанції замість підірваної росіянами Каховської ГЕС може коштувати близько 1 млрд доларів. Сенат Швейцарії схвалив поправку до закону, що дозволяє іншим країнам реекспорт в Україну зброї, придбаної в Швейцарії.

Станом на вечір сьомого червня дорогу в районі села Геройське на тимчасово окупованому Кінбурнському півострові повністю затопило. Кінбурн відрізаний від материка, повідомляє пресслужба Південного лісового офісу.

Затоплена Херсонщина, порятунок людей та тварин, наступ Сил оборони на Бахмутському напрямку. 470 день війни

Дорога в районі села Геройське пов'язувала півострів з материком. Станом на 23:00 вона затоплена і дістатися до Кінбурнського півострова неможливо.

"Як і прогнозували експерти, внаслідок підриву Каховської ГЕС перешийок у кінці затоки за межами дельти Дніпра буде майже повністю затоплений приблизно через 50 годин після прориву дамби", — йдеться у повідомленні.

Джерело