У середу, 7 червня, Папа Римський Франциск був госпіталізований до лікарні у Римі, де йому проведуть операцію на кишківнику. 86-річного понтифіка оперуватимуть під загальним наркозом.

Про це повідомляє AP.

Папа Римський останнім часом страждав від “рецидивуючої, болючої грижі, яка погіршувалася”. Вона утворилася на попередньому шрамі, ймовірно, після операції на товстій кишці у 2021 році. Експерти кажуть, що утворення такої грижі є відомим ускладненням після операції на кишечнику.

Папу Римського госпіталізували для операції під загальним наркозом

Голові католицької церкви буде проведена відкрита операція на черевній порожнині, яка допоможе хірургу як діагностувати, так і лікувати виявлену проблему.  Повторна операція  свідчить про те, що у нього не було іншого вибору, окрім як лікувати кишкову проблему, особливо з огляду на щільний графік поїздок Папи Римського цього літа.

Папа Римський після операції проведе кілька днів у лікарні, але для повного відновлення йому знадобиться кілька тижнів.

Керівник відділення хірургії товстої кишки та прямої кишки в медичній школі Єльського університету Уолтер Лонго в коментарі AP зазначив, що старіючий Папа вже слабкий і не в найкращій формі. “Є ризик щодо операції такої людини, але якщо він зможе пройти через це, у нього все буде добре”, — сказав він.

Після операції 2021 року Папа Римський поскаржився, що погано відреагував на загальний наркоз, який використовувався під час операції, яка тривала довше, ніж очікувалося.

Відповідно до канонічного права Франциск продовжує керувати Ватиканом і 1,3-мільярдною католицькою церквою, навіть перебуваючи у несвідомому стані під загальним наркозом. 

Нагадаємо, у березні 2023 року Папа Римський Франциск провів кілька днів у лікарні у Римі через респіраторну інфекцію.

Читайте також:

  • Папа Римський у свій день народження поцілував руку безхатькові
  • Папа Франциск помолився, щоб Україна та Росія "помирилися"
  • Папа Римський отримав фотографії з Бучі під час візиту Шмигаля до Ватикану

Джерело