Міська влада анонсувала підключення стратегічно важливого водопроводу.

Про це інформує Калуська міська рада, передають Вікна.

“Калуш чекає завершальний етап реалізації проекту з реконструкції стратегічного магістрального водопроводу на вул. Ринкова (перепідключення водопроводу І, II черг). Оскільки це питання є великої складності та вимагає значних часових і матеріальних ресурсів, вирішення багатьох організаційних питань, сьогодні скликали спеціальну розширену нараду, щоб не випустити жодної важливої деталі в процесі підготовки”, — йдеться в повідомленні.

Калуш три доби поспіль не буде води

Керівники всіх дотичних служб і підприємств, медичних установ, підрядних організацій на сьогодні мають чіткі алгоритми взаємодії, — запевняє міська влада. Проведення робіт запланували з 27 до 30 червня, тому громада міста має підготуватись.

Упродовж виконання робіт впродовж трьох діб подача води буде припинена на все місто. Тому калушанам радять зробити запас питної води.

На час відсутності централізованого водопостачання в Калуші здійснюватимуть підвіз питної води на площу Героїв та в районі «п’ятачка», — повідомляє Калуська міська рада.

Як повідомляли “Вікна”, магістральний водопровід на вул. Ринковій у Калуші має діаметр 1000 мм і протяжність близько 840 метрів. Ця ділянка водопроводу є дуже важливою для міста, оскільки від неї залежить водопостачання 90% калушан.

Водопровід експлуатувався більш як 30 років, причому на його стан негативно впливало вимивання солей з «солянки», яка розташована неподалік.  Відтак на водогоні регулярно виникали пориви, з ліквідацією яких було пов’язане часте і відносно тривале припинення водопостачання міста. Окрім того, на цьому водогоні відбуваються суттєві втрати води.

Приблизно 10 років тому КП «Водотеплосервіс» виготовив проєкт із заміни аварійної ділянки водопроводу. За тими цінами вартість реалізації проєкту склала 6 млн гривень. У 2019 році кошторис осучаснили відтак вартість робіт зросла до 10,6 млн гривень.

Міська рада впродовж кількох років поспіль зверталася до держави, зокрема й до Фонду регіонального розвитку щодо виділення фінансування на реконструкцію аварійного стратегічного водопроводу з державного бюджету, однак без успіху. Відтак у 2019 році було вирішено фінансувати роботи з міського бюджету, а реалізацію проєкту розбили на дві черги. Наприкінці  2019 року було проведено тендер на проведення робіт першої черги з реконструкції водопроводу на вул. Ринковій на суму близько 4,6 млн гривень, переможцем якого було ТОВ «Карпат-Буд» з Калуша. Вартість робіт, які виконували у 2020 році склала понад 4,1 млн гривень.

Вже у 2021 році управління будівництва та розвитку інфраструктури провело тендер на виконання другої черги робіт на суму понад 5 млн 950 тис. гривень. Наприкінці 2021 року було укладено догорів з його переможцем ТОВ «Кулев Інвест» з Івано-Франківська на 4,3 млн гривень. З цим підрядником було укладено кілька додаткових угод щодо продовження терміну виконання робіт. Роботи мають завершені до 31 липня 2023 року. Зважаючи на анонсоване на кінець червня перепідключення, підрядник вклався у ці терміни.

Таким чином загальна вартість реконструкції водопроводу на вул. Ринковій склала близько 8,4 млн гривень. Причому у 2021 році на реконструкцію водопроводу Калуській громаді виділили 2,9 млн гривень субвенції з державного та 1,5 млн гривень з обласного бюджету.

Джерело