Захисник України Сергій Остапенко з Решетилівки загинув на війні у січні 2023-го. Чоловік служив у зоні АТО, а після повномасштабного вторгнення Росії знову пішов до війська. Історію Сергія Остапенка Суспільному розповіла його донька Юлія Деньга.

Сергій Остапенко народився і виріс у Решетилівці. У місті його знали, розповідає Юлія.

"Було так приємно йти з татом, і тато з тим вітається, з тим вітається, і той його знає. Грав у футбол, знали багато його місцевих спортсменів. І працював майстром, у тата були золоті руки. Будь-яка робота йому давалася легко. У багатьох містян є вікна, двері, вставлені татом, меблі, зроблені татом, ремонт, утеплена хата – все зроблене татом".

Захищати Україну Сергій Остапенко розпочав 2014-го, у серпні його мобілізували до війська. Він потрапив у 55-й окремий автомобільний батальйон, де служив близько року.

"Зрозуміло, що коли почалося повномасштабне вторгнення, одразу ж тато зібрав речі і пішов у військкомат. Потрапив до 61-ї окремої механізованої Степової бригади, де проходив службу до останнього свого дня, до 3 січня цього року".

Відтоді чоловік із підрозділом був у Миколаївській області, згодом на межі з Херсонщиною. До рідних, каже Юлія, телефонував за кожної можливості.

"Щоразу раділа, коли хоча б на хвилиночку тато обізвався, що все добре. Ніколи не жалівся ні на які умови, ніколи не говорив про якісь небезпечні для життя ситуації. Усі люди, які потім спілкувалися зі мною, відзначали таку душевну теплоту, чуйність тата. До нього, так би мовити, "липли" усі тварини. Одне з останніх фото, яке надіслав, із двома цуциками під руки, у мене зараз стоїть на робочому столі (комп’ютера – ред.) як тепле нагадування про тата".

Сергій Остапенко був старшим сержантом, служив у зенітно-ракетному дивізіоні. Наприкінці грудня 2022-го року його підрозділ передислокували на Бахмутський напрямок. А на початку січня біля Соледара чоловік отримав поранення.

"Телефонував востаннє 31 грудня, востаннє я розмовляла. Вже 6 січня ми отримали звістку, що тато 2 січня отримав тяжке поранення голови під час артилерійського мінометного обстрілу. І 3 січня загинув від отриманих поранень в лікарні міста Краматорськ. Тоді з татової бригади разом з ним загинув його побратим, Кучер Олег. І таке страшне горе накрило Решетилівку у різдвяний вечір".

Обох бійців поховали у Решетилівці. Сергієві Остапенку було 50 років. Окрім доньки, у нього лишилися дружина, мати та брат.

"Прийшло дуже багато людей, дуже багато знайомих, містян. Звісно, хотілося б, щоб все було не так, щоб зустрічати з квітами у день перемоги. Але хочеться вірити, що татова загибель не даремна. Вдячна йому за те, що це все горе, яке принесла Росія і росіяни на українську землю, не дісталося сюди. Ціна нашої майбутньої перемоги дуже і дуже страшна".

Що відомо Обстріли на Полтавщині почалися у перший день повномасштабного вторгнення Росії на територію України. 24 лютого 2022-го року поцілили по об’єктах у Миргороді. За кількістю загиблих найбільш масштабний обстріл на Полтавщині стався 27 червня 2022-го року у Кременчуці. Російська ракета влучила у ТЦ "Амстор".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело