Краще присядьте: українцям озвучили нові тарифи на воду – з 1 червня звикаємо до злиднів

Краще присядьте: українцям озвучили нові тарифи на воду – з 1 червня звикаємо до злиднів

Скільки платитимемо
З 1 червня в Україні хочуть підвищити тарифи на воду
На цей час 35 постачальників послуг оголосили про заплановане підвищення ціни. Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг ухвалить остаточне рішення щодо тарифів 31 травня, пише “Вiz.Today”.

Попередні тарифи на воду вже оголошено споживачам. Найбільшу вартість послуг пропонує “Павлоградський водоканал” – 58,85 грн за 1 кубометр водопостачання та водовідведення.

Найменша вартість буде у споживачів КП “Львівводоканалу”, які оплачуватимуть 23,84 грн за кубометр. Мешканці Києва платитимуть “Київводоканалу” 29,37 грн за 1 кубометр водопостачання та водовідведення.

Тарифи на централізоване водопостачання у КП “Міськтепловоденергія” (Кам’янець-Подільський) та “Хмельницькводоканал” становитимуть 13,88 грн за 1 кубометр (без ПДВ), а на централізоване водовідведення – 13,32 грн за 1 кубометр.

Ціна для споживачів “Житомирводоканал” складе сумарно 48,87 грн за кубометр водопостачання та водовідведення, тоді як у “Чернівціводоканалу” тариф суттєво нижчий – 25,92 грн за кубометр.

Деякі водоканали підняли ціни на свої послуги з 1 квітня, переважно для підприємств. З 1 травня тарифи на воду почали зростати для пересічних споживачів. Наприклад, для мешканців Тернопілля тариф зріс з 26,63 грн до 34,91 грн за кубометр.

З червня тарифи на водопостачання для мешканців різних регіонів країни в середньому зростуть на 30%. Жителі великих міст очікують значного зростання цін.

Вартість послуг у різних регіонах України залежить від деяких чинників, таких як обсяги споживання, загальна кількість споживачів у конкретного водоканалу (що більше — тим дешевше), джерело водопостачання, інфраструктура та багато інших.

Джерело