На базі одного з кременчуцьких закладів освіти на Полтавщині працюватиме кулінарний хаб. У ньому навчатимуть майстрів виробничого навчання. Про це Суспільному повідомив директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.

Що таке кулінарний хаб

Кулінарний хаб – це місце із сучасним обладнанням, де навчатимуть готувати страви з оновленого шкільного меню, розроблене українським шеф-кухарем та ресторатором Євгеном Клопотенком.

Це робитимуть у рамках проєкту "School Chef’s Training Hubs Development". Полтавщина стала одним із пілотних регіонів для його впровадження, він також діятиме у Тернопільській та Одеській областях, повідомляла на своїй Facebook- сторінці дружина президента України Олена Зеленська.

У Кременчуці на Полтавщині запрацює кулінарний хаб: що це та для кого Де і для кого діятиме кулінарний хаб на Полтавщині

На Полтавщині кулінарний хаб буде діяти на базі центру професійно-технічної освіти №1 міста Кременчук, розповів Суспільному Євген Кончаковський. За його словами, координує роботу кулінарних хабів Асоціація громадського харчування.

"Теоретична частина вже онлайн завершилася. А практична частина буде у червні. Візьмуть участь 20 майстрів виробничого навчання із закладів профтехосвіти Кременчука, Полтави, Гадяча і Решетилівки. Їх будуть навчати швейцарські фахівці на сучасному обладнанні. Вони отримають сертифікат, що можуть теж навчати інших фахівців – кухарів шкіл, садочків тощо".

Практичні заняття триватимуть два дні, їх мають завершити до кінця червня.

"З липня вони (учасники навчань із Полтавщини – ред.) вже зможуть розпочинати проводити курси по всій області. Ми дамо оголошення, тергромади будуть дивитися – кому ближче до Гадяча їхати, кому до Решетилівки, Полтави, Кременчука. Або (навчені фахівці – ред.) можуть приїхати просто у школу тергромади, якщо є у них обладнання, і проведуть там".

Тренінги планують провести для представників усіх навчальних закладів регіону, каже Євген Кончаковський.

Хто фінансує створення кулінарного хабу

Для кулінарного хабу необхідне спеціальне обладнання. У кременчуцький заклад його вже закупили, розповів директор департаменту. Фінансування на це дають швейцарські партнери, а також – з обласного бюджету та з грошей самого закладу.

"Частково сам заклад буде і будівельні роботи виконувати. Частково вони закупили обладнання, те, що не змогли, – допомогла обласна адміністрація. Частину закуповують швейцарці на Кременчук і в заклади передають у Гадячі, Решетилівці та Полтаві, щоб вони могли готувати місцевих фахівців". Що відомо 2022-го у школах Полтавщини почали оновлювати обладнання у харчоблоках. Це робили у рамках регіональної програми на умовах співфінансування з обласного та місцевого бюджетів. У навчальних закладах Полтавщини і України впровадили нове меню в їдальнях. Зокрема, зменшили кількість солі та цукру у стравах, збільшили кількість овочів та заборонили сосиски, ковбаси і рибні консерви. Оновлені норми стали обов’язковими від 1 січня 2022-го.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело