Хмельницькі екологи провели лабораторні дослідження проб води, які були відібрані 17 травня, з річки Південний Буг, що в обласному центрі й встановили, що мор риби пов'язаний з незначним перевищенням показника біохімічного споживання кисню, який свідчить про забруднення водойми.

Про це повідомили в Державній екологічній інспекції в Хмельницькій області.

За їхньою інформацією, проводили обстеження ділянки Хмельницького водосховища берегів та русла річки Південний Буг від автомобільного мосту на село Осташки поблизу вулиці Північної до вулиці Кам'янецької.

Хмельницькі екологи перевірили Південний Буг за фактом мору риби

"В точці відбору на річці Південний Буг по вулиці Кооперативній показник БСК становив 3,4 мг/дм3, а в точці відбору по вулиці Північній — 3,6 мг/дм3 (при нормі 3,0 мг/дм3). Показник розчиненого у воді кисню становив від 4,2 до 4,4 мг/дм3 (при нормі не менше 4,0 мг/дм3)", — йдеться у повідомленні.

Як написали в обласній екологічній інспекції, за результатами обстеження комісією було зафіксовано загибель:

Товстолоба — 146 рибин. Коропа — 7 рибин. Щука — 1 риба. Карась — 1 риба.

Загальна сума збитків завданих довкіллю внаслідок мору риби — 562 тисячі 139 гривень, додали в Держекоінспекції області: "Матеріали передані до правоохоронних органів в порядку статті 214 для встановлення причин загибелі водних живих біоресурсів та притягнення винних осіб до відповідальності".

Що відомо про мор риби на річці Південний Буг у Хмельницькому У Хмельницькому у річці Південний Буг зафіксували загибель 155 водних біоресурсів. При обстеженні водного об’єкта встановили: вода у річці прозора. На поверхні водойми візуально забруднень не виявили. Спеціалісти відібрали проби води в місцях загибелі риби для проведення лабораторних досліджень.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Джерело