Опубліковане у соціальних мережах відео, де невідомий в українській формі нібито стріляє по цивільному авто жінки з дитиною, є фейком. На це вказують чисельні докази в самому опублікованому відео. Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

"Розміщене нещодавно в мережі відео, на якому невідома особа в українській військовій формі начебто стріляє по цивільному авто жінки з малою дитиною, — є російським фейком і ворожою ІПСО. Це відео було нібито знято з реєстратора в авто жінки", — йдеться у повідомленні.

У розвідці перерахували наступні ознаки того, що відео фіктивне:

Відео розстрілу автівки з жінкою та дитиною людиною у формі ЗСУ — фейк: шість фактів від ГУР відео зняте на окупованій території між Донецьком і Макіївкою: поворот з окружної дороги стрільбище "ДНР"; одне з джерел відео, користувач під ніком “Юрий Алексеич Z V”; українські військові наносять на свої авто суцільні хрести. А на даному відео це хрести Вермахту; реєстратори в Україні заборонені навіть в глибокому тилу та на заході країни; кузов автівки, на якій ніби то їдуть українські військові був виготовлений у РФ та ніколи не поставлявся в Україну; на 1:35 військовий стріляє з автомата, але гучних звуків пострілів немає. Вікно машини відкрите. Йшла розмова через вікно. Звуку закриття вікна немає. Коли машина їде назад знову чути, що вікно відкрите. Постріл був, на відео видно розліт гільз. В цей момент мав би бути хоч якийсь звук.

У розвідці зазначили, що росіяни й далі намагаються очорнити військових ЗСУ, щоб створити конфлікт, цього разу з кримськими татарами.

Читайте також ЗСУ змогли стабілізувати ситуацію в районі Бахмута на Донеччині — Череватий Найважче — втрачати побратимів". 19-річний нацгвардієць несе службу на Донецькому напрямку По активності відрізняють "свіжих": як мінометники на Донеччині нищать російське військо За один будинок можемо воювати тижнями: розповідь нацгвардійця про бої за Бахмут Склав інструкцію, як швидко будувати бліндажі. Колишній інженер став мінометником і захищає Донеччину "Проти нас воюють, як книжка пише". Оборонець Бахмута розказав про бої за місто

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело