На Рівненщині у селі Могиляни волонтери шиють спідню білизну для українських військових. Вони передали для бійців на передову та у шпиталі понад 20 тисяч готових виробів, повідомили на сайті Острозької міської ради. Наразі волонтери мають потребу у тканині.

З початку повномасштабної війни Росії проти України на базі Могилянського ліцею місцеві волонтери разом з переселенцями пошили 20 200 штук спідньої білизни для бійців на передову та у лікарні, з них 195 на липучках. Окрім білизни, в артілі пошили кілька десятків піжамних штанів у шпиталі.

Швейну артіль у навчальному закладі організували з ініціативи вчительки фізики Тетяни Мартиновської, закрійником стала вчителька з трудового навчання Тетяна Соболюк. Волонтерам у ліцеї виділили окремий кабінет для збору тканини та виготовлення викрійок.

Є потреба у матеріалі: як волонтери на Рівненщині шиють спіднє для бійців на передову та у шпиталі

"В магазині купили звичайні чоловічі труси, з яких зробили лекало. У сільській групі опублікували оголошення про збір тканини, це могла бути постільна білизна, якою вже не користуються. Готові викрійки жінки брали додому, шили, приносили в ліцей, де затягали резинку, пакували й передавали волонтерам в Острозький будинок культури", — розповіла директорка ліцею Ірина Томашевська.

Наразі в артілі є дев’ять швейних машинок. Пошиттям чоловічої спідньої білизни займаються 12 жінок, серед них — чотири переселенки з Харківщини. Також готові вибори волонтерам передає жінка, яка проживає в Києві:

"Зараз шиємо більше з нової тканини, яку купують і відсилають небайдужі люди. Запаси постільної білизни, з якої починали шити, у жителів села Могиляни давно закінчилися. Вже й з сусідніх сіл передавали хто що міг. І в магазинах секонд-хенду купували".

Свої вироби швачки відправляють волонтерам з різних міст: Кривий Ріг, Харків, Умань, Луцьк, Рівне, Київ.

"Вони ж, відповідно, присилають тканину на пошиття спіднього. Багато тканини прислали просто небайдужі жителі Києва, Полтави, Чернігова, Харкова, Звягеля, Березно. Серед них варто відмітити приватних підприємців з Києва, які прислали трохи більше, як 20 рулонів тканини. Вони дізналися про артіль із соціальних мереж", — додають у міськраді.

Окрім виробів, які шиють, жінки передали багато постільної білизни у шпиталі Харкова, Рівного. Залишки тканини волонтери передають бійцям для чищення зброї.

У районній держадміністрації повідомили, що наразі волонтери мають потребу у тканині.

"Потреба в білизні є.Тож жінки будуть продовжувати свою справу, тільки їм дуже потрібна тканина, а ще резинки та липучки. Якщо хтось має вдома тканину або постіль, яку не шкода віддати на таку справу, волонтерки будуть раді її прийняти. Привезти можна у сільську школу в Могилянах", — говорить вчителька з математики, волонтерка Ніна Головко.

Читайте також З третьої спроби за майже 73 тисячі гривень: на торгах продали будівлю першої в Рівному парової водокачки Визнав Московську патріархію, але правив українською. Історик з Рівного видав книгу про митрополита Громадського З Рівного до Львова курсуватиме модернізований інклюзивний електропоїзд "У людей інші пріоритети": як війна може вплинути на поширення туберкульозу на Рівненщині — пояснює експерт

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело