У медичних закладах Полтавщини є 920 пакунків малюка, які призначені для породіль та їхніх дітей. У кожному, зокрема, одяг для немовлят та засоби гігієни. Про це Суспільному розповіла заступниця директора обласного департаменту соцзахисту населення Світлана Матуйзо. За її словами, запасів вистачить орієнтовно на чотири місяці.

"Тут у нас є постільна білизна, такі от різні засоби гігієни дитячі, комбінезон дуже класний. Розвивальний килимок, матрацик, ще там іграшки є", - говорить мама немовляти Віра Темник.

29-річна Віра Темник із Хорола показує речі із пакунка маляти, який отримала при народженні доньки. Пологи у жінки приймали 18 січня в обласному перинатальному центрі. Нині із малям залишається у закладі.

На Полтавщині лишилось 920 пакунків маляти: на скільки їх вистачить

"Практично через день мені запропонували, що я можу спуститися вниз і отримати бебі-бокс. Деякі речі ми вже з нього використали, звичайно. Так, як моя дитинка передчасно народжена, і ми заздалегідь не готувалися так рано народжувати, то це для мене така «паличка-виручалочка», цей бебі-бокс, тут все є, що потрібно на перший час", - каже мама немовляти Віра Темник.

Торік у медзакладах області пакунок маляти обрали 2 174 родини, а грошову виплату його вартості – 5 574. За два місяці цього року бебі-бокси отримали 400 породіль, а гроші – 1069. Нині у медзакладах регіону є 920 таких наборів, остання поставка була торік у грудні, каже Світлана Матуйзо.

"Орієнтовно в середньому десь до липня буде достатньо пакунків малюка. Однак це в середньому, бо залишок пакунків малюка у кожному пологому будинку є нерівномірний, і тому з урахуванням наявних залишків по пологових будинках будемо звертатися із тим, щоб перерозподіляти", - пояснює заступниця директора обласного департаменту соцзахисту населення Світлана Матуйзо.

Згідно з інформацією, оприлюдненою на Урядовому порталі, тендер на закупівлю бебі-боксів планують провести наприкінці березня.

"Якщо мама виявила бажання, їй видається пакунок малюка. І інший варіант – це те, що мама може звернутися безпосередньо до управління соціального захисту населення і отримати грошову компенсацію вартості – 6 тисяч 816 гривень", - каже заступниця директора обласного департаменту соцзахисту населення Світлана Матуйзо.

В обласному перинатальному центрі від початку року народилося майже три сотні дітей. Пакунок маляти обрали 40% породіль, каже Лідія Дивенець.

"Жінка йде на пологи, вона вже повинна йти з переліком того, що потрібно для дитинки. І люди, звичайно, хотіли б отримати пакунок малюка до початку пологів. А так вони вже йдуть на пологи, вони скупилися, їм вже не потрібне. Дуже багато повторних пологів, коли в жінки все лишилось від перших, других пологів. Лишилось те, що вони можуть використати із перших пакунків. Тому вони беруть кошти", - розповідає головна акушерка Полтавського обласного перинатального центру Лідія Дивенець.

Що відомо

«Пакунок маляти» – це державна програма одноразової допомоги сім’ям при народженні дитини. Ініціативу на Полтавщині, як і в Україні загалом, впроваджують від вересня 2018-го.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

Джерело