Новий міністр освіти та науки України Оксен Лісовий подав свою дисертацію на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. У разі виявлення порушень академічної доброчесності посадовець обіцяє відмовитися від ступеня кандидата наук.

Про це Оксен Лісовий написав у Facebook.

"Свою дисертацію подав на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Не менше за інших чекаю на її результати. І, як уже казав, у разі виявлення будь-яких порушень нової культури академічної доброчесності, до формування якої від мене буде особлива увага, відмовлюся від наукового ступеня кандидата наук", — написав Лісовий.

Міністр освіти Лісовий подав свою дисертацію на перевірку

Міністр пообіцяв оприлюднити результати перевірки, щойно їх отримає.

Також він заявив, що вже подав уряду пропозиції щодо змін у нормативній базі, які дозволятимуть будь-якому громадянину, чиновнику, політику добровільно відмовитися від наукового ступеня і відповідно від усіх надбавок. Зекономлені кошти держава зможе спрямувати на користь розвитку науки, оборону чи відбудову.

"Депутати також уже готують внесення конкретних змін до законодавства щодо всього комплексу питань академічної доброчесності, які будуть мати широку підтримку МОН України", — йдеться у дописі Оксена Лісового.

Міністр озвучив пріоритети та ціннісні орієнтири міністерства освіти та науки.

"Переконаний, що МОН має стати частиною стратегії оборони: у школах, у профтехах і вишах виховуємо свідомих громадян і майбутніх розробників техно рішень для нашої перемоги та лідерів суспільної думки", — написав Лісовий.

Також серед пріоритетів, як додав міністр, створення цифрових екосистем для дітей, батьків, учителів та освітніх управлінців, адаптація до наслідків війни.

"Відновлюємо освітню інфраструктуру, створюємо механізми для ефективного онлайн-навчання, а там, де дозволяє безпекова ситуація, — повертаємося до офлайну", — написав Лісовий.

Також, за його словами, проведуть вимірювання освітніх втрат, розроблять систему їх надолуження, окрім цього МОН бачить серед пріоритетів ментальне здоров’я учасників освітнього процесу, перегляд системи оплати праці вчителів, переосмислення вищої педагогічної освіти, професійно-технічна освіта стане пріоритетом.

Також відомство створить міжнародну коаліцію, що співпрацює з донорами для відновлення освіти та науки.

Інформація про нібито плагіат у дисертації Оксена Лісового була опублікована "Українським рухом пацифістів" практично одразу після його призначення на посаду міністра 21 березня.

Пізніше інформація про те, що наукова робота Оксена Лісового не є унікальною, з’явилася на ресурсі "Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях".

Верховна рада 21 березня проголосувала за призначення Оксена Лісового — військовослужбовця та директора Малої академії наук, новим міністром освіти та науки України.

Що відомо про Оксена Лісового

Оксену Лісовому — 50 років. Він — син філософа і правозахисника Василя Лісового та педагогині Віри Лісової-Гриценко. Народився в Сибіру, куди радянська влада депортувала родину за відкритий лист Василя Лісового на захист шістдесятників.

У засланні Лісові були 11 років. Потім повернулися в Україну. Оксен навчався на художника-кераміка у Решетилівському художньому училищі народних промислів, закінчив Київський державний інститут культури за спеціальністю "бібліотечно-інформаційні системи".

Працював учителем у Києво-Могилянському колегіумі та тренером із фехтування.

У 2010 році очолив Малу академію наук України (МАН). Має ступінь кандидата філософських наук із філософської антропології, у 2015 році отримав вчене звання доцента.

У вересні 2020 року Оксен Лісовий ініціював створення Музею науки України на території київського ВДНГ. У 2021 році отримав почесне звання Заслужений працівник освіти України.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року добровольцем вступив до ЗСУ, воює у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Разом з тим, продовжив дистанційно виконувати обов’язки директора МАН.

Читайте також

Міністр освіти Лісовий обіцяє відмовитися від наукового ступеня, якщо доведуть плагіат у його дисертації

Оксен Лісовий — новий міністр освіти України. Що про нього відомо і які виклики стоять перед МОН

Рада підтримала призначення Оксена Лісового на посаду глави МОН

Верховна рада проголосувала за відставку міністра освіти і науки Шкарлета

"Простите за беспокойство" від росіян: як оговтується після окупації напівзгоріла сільська школа на Київщині

Джерело