Політолог Руслан Бізяєв повідомив, що останні відставки голів трьох ВЦА спровокували чутки про посилення вертикалі влади ОП.

Про це він розповів у програмі «Розвилки».

«Останні гучні відставки голів Одеської, Луганської та Житомирської військово-цивільних адміністрацій породили багато версій та чуток, основні із яких зводяться до двох тем», - повідомляє Руслан Бізяєв.

Руслан Бізяєв розповів, чим відрізняються сьогоднішні голови ВЦА від губернаторів раніше

По-перше, розповідає він, йдеться про те, що ОП продовжує посилювати вертикаль влади, враховуючи ще й те, що сьогодні голови ВЦА мають набагато більше повноважень, аніж мали колись до війни губернатори. За словами експерта, губернатори до війни – це були фактично люди, які відповідали за все, але майже нічого не могли вирішити, тому що ані місцеве самоврядування, ані правоохоронна система не підпорядковувалися їм напряму, вони фактично повинні були з ними домовлятися.

«Тема №2. Призначення губернаторів – це завжди були політичні рішення, які спочатку погоджував Кабмін, а потім підписував указ президент. Голови ВЦА – це трошки інше. Фактично в їхніх інституціях, в їхніх особах сконцентрована наразі вся повнота влади. Якщо керівник тієї чи іншої ВЦА вважає за потрібне, скажемо, змінити не тільки голову РДА, а, наприклад, голову ОТГ чи мера міста, у нього наразі для цього є всі повноваження та інструменти. Фактично нинішні глави ВЦА – це військо-цивільні керівники областей», - пояснює Руслан Бізяєв.

За словами політолога, цікавою темою цих відставок є те, що серед цих трьох областей одна, Луганська, – прифронтова, губернатор якої, Сергій Гайдай, працював достатньо довго і був достатньо відомою публічною особою. Далі, продовжує він, це Одеська область, навколо якої не вщухають корупційні скандали, і Житомирська, яка теж має досить серйозне військово-політичне значення, враховуючи те, що вона знаходиться неподалік від Києва і через неї проходять основні транспортні шляхи.

Джерело