Українці мають бути готовими до змін та вміти швидко пристосовуватися до нових реалій.

На кого вже “полюють” роботодавці і які професії стануть головними після перемоги

Вторгнення Росії в Україну вплинуло на всі сфери – зокрема і на ринок праці: тут і вимушені звільнення, і зміна спеціальності за власним бажанням. Зараз на роботу найчастіше шукають продавців-консультантів, водіїв, кухарів, менеджерів з продажу та бухгалтерів, йдеться в ТСН.

Українці готові змінювати спеціальність, аби мати роботу. Під час війни змін зазнав і час, який потрібен на пошук нової. “Якщо раніше це було тиждень – два тижні. То зараз це може бути місяць, а може бути і півтора місяці. До цього треба бути готовим і розуміти ці умови”,- кажуть на сайті працевлаштування.

За їхніми даними, у п’ятірку найпопулярніших вакансій сьогодні входять – менеджер з продажу, продавець-консультант, водій, кухар, бухгалтер. “Якщо говорити про те, що буде затребуваний, які там кваліфікації, то зараз роботодавці вже починають говорити про можливі дефіцити кваліфікованих кадрів”, – зазначають на сайті.

Перераховують професії, де нині конкуренція найменша: “Ми зараз бачимо в медичній сфері є: лікар УЗД для прикладу. І електрослюсар також. Низька конкуренція. Тобто вакансії є, от людей, які можуть обійняти цю посаду небагато”.

Активно зараз розвивається і напрямок підготовки операторів дронів. В одному із центрів випустили вже більше, ніж тисячу випускників. Керівник центру підготовки запевняє, що це професія майбутнього і перераховує, де це буде потрібно у мирному житті. “Аграрний сектор, архітектура, все, що пов’язано з енергетикою та енгергоефективністю, кіно-відео зйомка. Окремий великий блок це буде після війни пов’язано з розмінуванням. Проведення різноманітних шоу, там аерошоу, тощо. Тобто для розвитку аеродинаміки”, – каже Віктор Таран.

Президент київської школи економіки називає спеціальності, які будуть потрібні після війни. “Будівельник. Ми будемо відбудовуватися. Будуть всі професії, які всі пов’язані з армією, звичайно. Загроза нікуди не зникне і армія у нас буде ставати все більше високотехнологічною. Будуть професії пов’язані з травмою, медицина, по відновленню і будуть професії високотехнологічні”, – зазначає Тимофій Милованов.