Про це вона розповіла у програмі «Культ особистості».

«Європа виставляла нам вимоги щодо повноцінного запровадження верховенства права в нашу і політичну систему, і правову систему. Ми ж, на жаль, як погані учні, намагалися багато часу витратити на якісь формальні речі і, на жаль, дуже мало опікувались відповідними практиками», - пояснює Марина Ставнійчук.

Марина Ставнійчук розповіла, чому Україні не вдалося повністю виконати вимоги ЄС

Тобто, продовжує експерт, у нас пріоритетом радше було написати новий закон, а от із практиками була слабша ситуація. Тим не менш, констатує вона, на найвищому політичному рівні потрібно ставити питання сутнісних реформ і відкинути будь-які бажання персональних, корпоративних чи особистих впливів на реформаторські структури.

На думку гості програми, можливо, наша держава сьогодні опинилася у такому складному становищі тому, що демократія не була впроваджена широко, не панувала конкуренція у політичній сфері, вільна конкурентна економіка. За її словами, можливо, це була одна із причин того, що російський агресор таки напав на Україну.

«Ключове питання цієї війни поруч із перемогою на полі бою – а яку Україну ми захищаємо? І яку Україну ми маємо отримати? І яку Україну маємо побудувати в результаті війни? І що таке справедливість, і що таке право? І що таке всі категорії, які із цим пов’язані або сутнісно можуть наповнити зміст нової якості держави після війни?», - підкреслює Марина Ставнійчук.

Джерело