У Верховній Раді 21 березня вирішили взяти за основу законопроєкт 8374, який передбачає можливість як для надання, так і для позбавлення діячів культури державних нагород. Про це розповів у своєму Telegram депутат від "Слуги народу" Павло Фролов.

У проєкті уточнюється перелік заслуг, за які діячі культури можуть отримати державну відзнаку. Водночас зауважується, що у випадку "вчинення діянь, які роблять негідним державної нагороди, особа, нагороджена державною нагородою, може бути її позбавлена".

Автори також пропонують розширити підстави для позбавлення нагород:

В Україні можуть розширити перелік підстав для позбавлення діячів культури держнагород на підставі санкцій, застосованих до окремої людини; за вироком суду "щодо тяжких та особливо тяжких злочинів". Якубович, Петросян і Доліна. Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо артистів РФ

У пояснювальній записці автори проєкту наголошують, що в умовах війни, яку розпочала Росія, та повномасштабного вторгнення "для сфери культури і для системи нагород постали нові виклики".

"Цілком закономірним виглядає те, що особи, винні у колаборації, пособництві державі-агресору, виправдовуванні розв’язаної неї війни проти України та інших подібних діяннях, не мають права носити державні нагороди України", – додають вони.

Також 21 березня рух "Чесно" розповів, кого українці найчастіше шукають у реєстрі державних зрадників

Топ у цього рейтингу очолює ексчемпіон світу з боксу Василь Ломаченко, який закликав до відновлення дружніх стосунків із Росією. Також часто шукають футболіста Анатолія Тимощука та співачку Ані Лорак.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що Рада нацбезпеки та оборони внесла до санкційних списків понад 3600 людей та компаній, серед яких є і співачки з українським громадянством.

Так, у списку разом з дітьми та родичами Путіна, а також міністра зовнішніх справ РФ Сергєя Лаврова, є артистки-громадянки України: Анна Седокова, Регіна Тодоренко, Таїсія Повалій та Ані Лорак.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело