Курс долара у лютому помітно зміцнився, і в березні ця тенденція продовжується, попри всі песимістичні очікування тривожно налпштованих українціа. Що буде з курсом до кінця весни, і чи варто українцям скуповувати валюту, розповів голова комітету з питань бюджету, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

“Долар здивував усіх українців, ніхто не чекав такого від курсу валют”: з’явився прогноз, до чого готуватися в обмінниках

Як інформують “Патріоти України”, він нагадав, що з початку війни курс долара зафіксовано НБУ на рівні 36,7 грн/дол. У Гетьманцева на сьогоднішній день немає підстав прогнозувати підвищення офіційного курсу. Є низка позитивних аспектів, які варто брати до уваги.

У другій половині року сальдо платіжного балансу було позитивним. Незважаючи на те, що у нас рекордні показники дефіциту торгівлі товарами та послугами (через заблокований експорт, руйнування, витрати мігрантів за кордоном) та значний відтік валюти за операціями приватного сектору (валюта поза банками, неповернення торгової виручки), але цей відтік покривається за рахунок значних надходжень зовнішньої фінансової допомоги від партнерів (гранти, кредити), стійкими приватними трансфертами, обсягами оплати праці від нерезидентів, скороченням відсоткових виплат за іноземними інвестиціями.

Стан платіжного балансу на початку поточного року також контролюється. У січні платіжний баланс зведений з профіцитом 1,2 млрд дол. Валютні резерви НБУ станом на 1 березня становлять 28,9 млрд дол. Це на 4,8% або 1,3 млрд дол. більше, ніж рік тому, на початку російської агресії. На сьогоднішній день це достатній рівень для виконання валютних зобов’язань уряду/НБУ та підтримки фіксованого курсу.

За даними НБУ, у лютому середній курс гривня-долар США за операціями продажу готівкової валюти становив 39,89 грн/дол., до кінця місяця – 38,94 грн/дол. Це найнижчий курс долара до гривні,

Джерело