Рятувальники Полтавщини навчаються керувати безпілотниками, аби використовувати їх у роботі. Нині курс завершує друга група, це 12 працівників із усіх районних центрів регіону. Про це Суспільному розповів начальник відділу ДСНС Полтавщини Володимир Сліпець.

У Полтавській громаді влаштували навчання для рятувальників. Серед поля вони запускають безпілотники, за допомогою яких шукають певні об’єкти та мають зафіксувати їхні координати.

"Зараз проводимо розвідку, шукаємо муляжні танки, які з картонок зробили. І проводимо розвідку місцевості. Поки що візуально продивляюся всю територію, а вже потім піду нижче, детальніше, щоб побачити уже ці об’єкти. Так, як я в дитинстві грав на приставках, пульт керування дуже схожий. Спробував, складного немає нічого", – розповів начальник сектору ГУ ДСНС Полтавщини Дмитро Шаповал.

На Полтавщині рятувальники вчаться керувати дронами: для чого будуть використовувати

Це друга група рятувальників у регіоні, яку навчають керувати дронами. Пристрої застосовуватимуть у роботі, каже начальник відділу ГУ ДСНС Полтавщини Володимир Сліпець.

"Це для розвідки місцевості, пошуку заблукалих у гірській місцевості, в лісах, виявлення осередків пожеж у лісах, на торфовищах. Перша група минулого місяця навчалася. Цього місяця навчається група, яка складається з 12 чоловік. З кожного районного нашого управління по дві особи і з головного управління чотири особи. Вже певна кількість безпілотних літальних апаратів є у нас в підрозділах", – розповів Володимир Сліпець.

Один із дронів рятувальникам передали благодійники з "Ротарі Клуб Україна". Його використовуватимуть для розмінування території.

"Для цього нам надали оцей підвіс, який називається магнітометр. При польоті на висоті близько 1–1,5 метри плануємо визначати наявність вибухонебезпечних предметів. По-перше, він може пройти ті площі, де залучення особового складу є досить небезпечним. І по-друге, це час, якого завжди нам не вистачає", – розповів Суспільному головний фахівець управління ГУ ДСНС Полтавщини Максим Петрушкевич.

Навчання для рятувальників проводить інструктор полтавського осередку аеророзвідки "Сварог" Олег Голота. Він розповідає:

"Перший етап – це теоретичне проходження матеріалу від "Victory Drones" (волонтерський проєкт – ред.). Йде перша теоретична лекція, ми переглядаємо все, що було в курсі і відповідаємо на питання по тому, з чим були проблеми. Потім починаємо практичне застосування, використання самого квадрокоптера. Робимо перші злети і виконуємо задачі".

За словами інструктора, по закінченню навчання рятувальники мають пройти тестування, а потім отримають сертифікати. Такий курс ініціювала Держслужба із надзвичайних ситуацій.

Читайте також "Морально було тяжко": робота рятувальників Полтавщини від початку повномасштабної війни Розмінування Полтавщини та деокупованих територій України: інтерв’ю з надзвичайником В'ячеславом Вороньком

Джерело