На війні за Незалежність України загинув знаний український історик, археолог, краєзнавець Юрій Коваленко.

Людина. Воїн. Українець: На фронті загuнув відомий історик та археолог Юрій Коваленко

Про це 15 березня повідомив на сторінці у Facebook Національний заповідник “Глухів”, де працював учений до мобілізації у Збройні сили.
«Захищаючи Україну, загинув Юрій Коваленко. Ти пішов від нашої колективної родини у вічність, залишивши у спадок те найдорожче, що збирав протягом життя – історію свого народу, чию душу розумів набагато глибше за нас. Людина. Історик. Воїн. Українець. Зі щирим і добрим серцем, чистою і світлою душею, відкритою усмішкою. Розумний, талановитий, гідний…», – написали колеги Юрія Коваленка.

Юрію Коваленку було 56 років. Він закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка за фахом історика. У Національному заповіднику “Глухів” працював від 1999 року.
Коваленко брав участь у численних археологічних експедиціях, зокрема досліджував руїни Батурина, який у 1708 році знищили московські загарбники за наказом Петра І. Глухівському спеціалістові з польових розвідок належить відкриття місця розташування головного храму гетьманської столиці – собору Живоначальної Трійці, у північній частині колишньої фортеці.

Автор понад 70 наукових статей. Завідував науково-дослідним відділом Глухівського заповідника. У 2021 році захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата історичних наук. На той час уже захищав Україну у лавах Збройних сил.

Джерело