Минулого тижня захисники, які боронять Україну на Донецькому напрямку, отримали чергову партію захисних споруд власного виробництва, тож тепер бійців захищають вже 55 бліндажів із хвилястої сталі. Такі укриття виробляє Метінвест в рамках мілітарної ініціативи «Сталевий фронт», яку заснував бізнесмен Рінат Ахметов для допомоги військовослужбовцям.

«Фортеця Бахмут утримується силою, мужністю та професійністю наших воїнів. А ми підтримуємо оборонців – не словами, а реальними діями. Днями передали захисникам Бахмуту чергову партію мобільних укриттів, у яких бійці отримають надійний захист від обстрілів. Всього від початку вторгнення захисники Бахмута отримали приблизно 55 таких споруд. Тож фактично кожне третє відвантажене компанією укриття встановлено саме на цьому напрямку», - зауважив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко.

Мобільні укриття, які виробляють підприємства Метінвест – це збірні споруди з хвилястої сталі, які за правильної установки – на півтора метра під землю – витримують обстріли артилерією калібром до 152 мм. В укритті передбачено повітряні комунікації та обладнано стелажі для зброї, є основний і резервний вихід на поверхню. Укриття обладнано польовою піччю, щоб бійці могли зігрітися, розігріти їжу й висушити одяг.

Оборонці Бахмута отримали вже 55 мобільних укриттів від «Сталевого фронту»

На виробництво одного укриття необхідно майже 2 тонни сталі. Метінвест передає мобільні укриття бійцям на безоплатній основі. Наразі сталеві капсули компанії захищають військових в Авдіївці, Бахмуті, Покровську, на Запоріжжі й Житомирщині.

Як відомо, з 24 лютого 2022 року компанія Метінвест направила на допомогу країні понад 3,1 млрд грн, з яких понад 1,6 млрд грн – на потреби армії в рамках «Сталевого Фронту» Ахметова. Компанія передала захисникам понад 1,2 тисячі дронів: такої кількості безпілотників армії не постачає жоден приватний бізнес. Крім того, Метінвест передав бійцям майже 1 700 тепловізорів, 321 автомобіль та «швидкі», а для заправки машин надано понад 1,1 млн. літрів пального.

Джерело