Понад 500 маскувальних сіток, 200 “кікімор” та 1 000 комплектів білизни — таку допомогу відправили військовослужбовцям на фронт волонтери з Калуша.

Від початку повномасштабної війни вони облаштували штаб у місцевому палаці культури, який назвали “Волонтерською юністю”, йдеться у репортажі Суспільного.

Волонтерка Алла Прокопів каже: кожен у штабі має свої обов’язки й роботу. Наприклад, її група називається “Золоті ручки”, вона нарізає смужки з тканин для маскувальних сіток та “кікімор”.

“З найпершого дня війни допомагаємо. Ми спочатку були в різних місцях. А потім тут згуртувалися. Ось так разом увесь рік. Ми вже стільки тих сіток наробили й бачимо, що ще потрібно. Просять і просять. І “кікімори” треба”, — розповідає Алла Прокопів.

Калуські волонтери виготовили понад 500 маскувальних сіток для бійців

Наталія Георгієва переїхала з Маріуполя. Жінка працює над черговою партією маскувальних сіток. Наталія каже, що якість їхніх виробів бійцям до вподоби.

“Плели зимові сітки. Вони були білі, з додаванням чорного або сірого, коричневого. А зараз, оскільки весна, плетемо в таких кольорах, як погода. А коли буде трава, листя, то додамо яскравого зеленого. Хлопці дякують, кажуть, що все добре. Тому ми раді, що в нас так гарно виходить”, — каже волонтерка Наталія Георгієва.

Микола Бойчук висмикує кожну нитку з мішковини для виготовлення елементів на “кікімори”. Із залишків тканини волонтери потім шиють плащі для військових.

“Не важче, ніж нашим хлопцям на передовій. Тому я не жаліюся. Є трішки пилюка від мішковини. Ми ще зі старих мішків робимо “кікімори”. Вони можуть бути й у борошні, і від всього. Якби я був би здоровим, то робив би більше”, — говорить Микола Бойчук.

Калуські волонтери виготовили понад 500 маскувальних сіток для бійців

Кравчиня штабу Ірина Кречковська власноруч зшила 37 пончо для снайперів та 50 плащів для піхотинців. Також жінка вдома кроїть спідню білизну. Понад 1 000 комплектів вже передала на фронт.

“Для них це — одноразове. Там немає коли займатися пранням. Хлопці дуже за це дякують. Була потреба в госпіталь у Полтаву, то я передала 35 пар”, — говорить Ірина Кречковська.

Наймолодша волонтерка у штабі — 15-річна Уляна Базилько. Дівчина допомагає плести сітки та “кікімори” від літа 2022 року. Нещодавно школярка виготовила для бійців першу партію розпалювачів.

“Побачила в ТікТоці, що роблять такі розпалювачі для військових, спробувала. Це — звичайні ватні диски для обличчя. Їх потрібно занурити в розтоплений віск, потім висушити. Не до кінця розриваєте, вони всередині сухі, підпалюєте. Вони хвилин 5 горять, і за той час підсушуються сухі дрова і багаття розпалюється”, — говорить школярка.

Калуські волонтери виготовили понад 500 маскувальних сіток для бійців

Волонтерять у штабі також й вимушені переселенці. Ольга Новохацька переїхала з Херсона до Калуша понад пів року тому. Жінка розповідає: допомогу військовим відправляють у різні напрямки.

“Зараз місто звільнене, зайшли наші військові. Вони не мають чим накривати свою техніку, тому ми допомагаємо їм”, — каже Ольга Новохацька.

За її словами, найчастіше військові замовляють сітки та “кікімори”. Тож для безперебійної роботи волонтерам потрібна мішковина та тканина. Шукають і помічників. Тому волонтери просять у небайдужих допомоги.

Джерело