У Полтавській громаді розглянули пропозиції щодо ще 20 топонімів, які увійшли до другого етапу зміни назв. Їх обговорили 3 лютого під час засідання робочої групи з перейменування вулиць та провулків. Про це Суспільному розповіла членкиня групи Людмила Бабенко.

Полтавка Валентина Литвиненко проживає на провулку Муравйова, який названий на честь декабриста. Цю назву планують змінити в межах другого етапу перейменування топонімів у Полтавській громаді.

"Проживаю тут із свого дня народження, уже 70 років. Тут народилася, батьки мої тут жили. Коли давали назви вулицям, то як була у нас Муравйова, то вона вже 70 років. Якщо треба (перейменувати ред.), то треба. Нехай би й так була", — каже жителька Полтави Валентина Литвиненко.

У Полтавській громаді розглянули майже половину пропозицій щодо зміни назв вулиць другого етапу

До другого етапу перейменування належать 102 топоніми у громаді, які названі на честь російських чи радянських військових діячів, учасників війн, політиків чи подій. Варіанти нових назв подавали люди, а нині їх розглядає робоча група міськради.

"Ці пропозиції приймаються лише за однієї умови – вони повинні бути подані із обґрунтуванням. Тобто людина, яка ініціює ту, чи іншу назву, вона має навести аргументи", — говорить членкиня робочої групи з питань перейменування у Полтавській ТГ Людмила Бабенко.

Майже половину пропозицій уже обговорили. Зокрема, 3 лютого варіанти для голосування визначили для ще двадцяти топонімів.

"Це необов’язково мають бути імена діячів, це можуть бути імена, назви,які історичні, які в свій час зникли з простору міста. Це можуть бути назви які пов’язані із героїчними подіями, історичними подіями, із певними явищами, яківідбулися у місті, чи певний період", — додає Людмила Бабенко.

За словами Людмили Бабенко, завершити розгляд пропозиції планують за місяць, далі варіанти винесуть на онлайн голосування. Після цього результати мають проаналізувати, а рішення про зміну назв затвердити на сесії міськради. Під час усіх етапів у Полтавській громаді планують перейменувати пів тисячі вулиць.

Джерело