Наступного тижня Верховна Рада запланувала великий кадровий день. За даними джерел «Главкома» в уряді та парламенті, на розгляд депутатів буде винесено питання кадрових ротацій в уряді та затвердження голови СБУ. За попередніми даними, посади міністрів втратять щонайменше шестеро урядовців. Про те, кого буде звільнено, «Главком» детально писав тут.

Найбільш радикальним варіантом перезавантаження уряду буде відставка прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, що автоматично приведе до відставки всього Кабміну.

Також серед головних фігурантів «чорного списку», які вже незабаром можуть втратити владу, перебуває міністр з питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін, робота якого виявилася малоефективною.

Велика кадрова чистка. Парламент наступного тижня мінятиме міністрів і призначить голову СБУ

Наступним претендентом стане міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, якому «закидають» покровительство з боку багаторічного ексголови НОК Сергія Бубки та намагання законсервувати стару систему, де «рука руку миє».

До списку посадовців, які опинилися під прицілом, входить і Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства. За посадовцем не помічено гучних скандалів, але у владі панує думка, що ефективніше буде об’єднати Мінагро з Мінекономіки.

Певні питання виникли й до Германа Галущенко, міністра енергетики. Одним із претендентів на місце Галущенка називають ексголову «Нафтогаза» Андрія Коболєва, який після своєї відставки з НАК перебував за кордоном, але нещодавно повернувся до України.

Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, призначення якого саме по собі було скандалом, зараз звинувачують ще й у провалі дистанційного навчання, тож його майбутнє на цій посаді під великим сумнівом.

До «чорного списку» увійшли також Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів, та Ірина Верещук, віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Доля інституцій, які вони очолюють, наразі невизначена. Ще один кандидат «на виліт» – Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики, який аж надто часто фігурує у дрібних, але гучних скандалах.

Джерело