За її словами, така реформа буде актуальною, з урахуванням прагнень України інтегрувати свою систему освіти в європейський простір, і українці повинні знати мови країн-сусідів.

"Якщо для цього потрібно вносити зміни до законодавства, необхідно починати цей процес вже сьогодні", - підкреслила Верещук. 

Польську мову можуть включити до предметів ЗНО: українці відреагували

Також глава Мінреінтеграції повідомила, що зі свого боку Польща готова зробити крок у відповідь і включити українську мову як іноземну в список навчальних предметів. 

Польську мову можуть включити до предметів ЗНО: українці відреагували

Ідею щодо включення польської мови до списку предметів ЗНО викликала емоційне обговорення в соцмережах серед українців.

Так, дехто кардинально не згоден з такою ідеєю і нагадує, що у Національному мультипредметному тесті 2023 обов'язковими будуть лише 2 предмети – українська мова та математика. Історію України, яка була третім обов’язковим предметом минулоріч, прибрали зі списку. Тепер її можна складати за бажанням. Мовляв, як можна робити тест з польскої мови, коли навіть Історія України перестала бути обов’язковою. Інші оборюються – ще б турецьку і угорську сказали вчити.

А от деяким така ідея сподобалась, йхній аргумент – дуже багато українців, особливо з Західної України, поступають в Польщу, в якій наразі не визнають результати українського ЗНО. Але завдяки новому рішенню все зміниться, і вступ українців до вишів Польщі стане легшим.

«Польська мова важливіша від історії країни,в якій вчаться діти?», «А історію України?»,

«І де ви такі беретесь? Коли почнете любити і цінувати свою країну?»,

«А ,як історія Украіни? Може це важливіше?», «Закінчилась російська мова почалася Польська..За що гинуть діти..Україна і тільки українська державна мова. Всі мови по бажанню»,

«А поляки украінську включають в ЗНО. Це вже перебір повністю. В нас не може бути Украіни. Ми постійно маєм перед кимось гнутись. Ми дуже дякуєм полякам за підтримку. Але в нас повинно бути в ЗНО історія Украіни, украінська мова основними предметами»,

«Свою мову вже досконало вивчили? Ще угорську включіть, а чого ні?»,

«Було б дуже добре, нехай включать», - відреагували на плани  Мінреінтеграції українці.

Польську мову можуть включити до предметів ЗНО: українці відреагували

Крім того повідомлялось, що яйця в Україні будуть продавати по-новому. 

Джерело