Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch у своєму звіті від 31 січня звинуватила українських військових у використанні на Харківщині протипіхотних мін "пелюстка" у період окупації цих територій російськими військами. Крім того, у цьому звіті також опублікували карту, на якій Крим спочатку був позначений як територія Росії. Згодом представник Human Rights Watch вибачився за це.

“Україна має розслідувати ймовірне використання її військовими тисяч протипіхотних мін, випущених реактивними снарядами, у місті Ізюм та його околицях, коли російські війська окупували цю територію”, — заявила Human Rights Watch.

Як зазначається у звіті, організація задокументувала “численні випадки, коли ракети з протипіхотними мінами ПФМ, які також називають "мінами-метеликами" або "пелюстковими мінами", були випущені в окуповані Росією райони поблизу російських військових об'єктів”.

Human Rights Watch звинуватила Україну у використанні протипіхотних мін. Омбудсман прокоментував

Україна є державою-учасницею Договору про заборону мін 1997 року, який забороняє будь-яке використання протипіхотних мін, наголосили у Human Rights Watch.

Як відзначили правозахисники, російські війська застосовували протипіхотні міни в багатьох районах по всій Україні, в тому числі міни-пастки, що активуються жертвами, з моменту свого повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Організація раніше опублікувала три звіти, в яких задокументувала використання російськими військами протипіхотних мін в Україні у 2022 році”, наголосили правозахисники у звіті 31 січня.

"Схоже, що українські війська розкидали міни в районі Ізюма, що призводить до жертв серед цивільного населення і створює постійну загрозу. Російські війська неодноразово використовували протипіхотні міни і чинили звірства по всій країні, але це не виправдовує використання Україною цієї забороненої зброї", — заявив директор відділу з питань озброєнь Human Rights Watch Стів Гус.

Згодом представник Human Rights Watch Ендрю Стролайн вибачився за позначення Криму частиною Росії, наголосивши, що Крим — це Україна, а помилку виправлять.

Український омбудсман Дмитро Лубінець прокоментував звіт Human Rights Watch щодо використання Україною протипіхотних мін

“На жаль, використання протипіхотних мін є справді проблемою, адже за 9 років територія України стала найбільш забрудненою у світі саме цими мінами. Очевидно, що це несе велику загрозу цивільним людям”, — наголосив Лубінець.

За його словами, ця проблема існує, бо Україна протистоїть окупантам ще з 2014 року.

“Ворогу, який має набагато більше різного озброєння і використовує проти наших людей весь свій арсенал”, — зазначив Лубінець.

Попри це, за словами Лубінця, Україна зверталася до ООН, що не може повністю гарантувати виконання Оттавської конвенції (Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення) у зв'язку з війною ще в 2018 році. Росія ж, своєю чергою, не є стороною цієї конвенції.

“Тому, наразі, для того, щоб протистояти жорстокому і цинічному агресору, який вдається до всіх варварських методів та не дотримується жодних норм міжнародного гуманітарного права, Україна потребує більше високоточної західної зброї”, — заявив омбудсман.

Він додав, що для Росії байдуже, що використовувати. Адже її ціль одна — знищення українців.

“Кілька днів тому 25 січня росіяни обстріляли 8-поверхівки Бахмуту термобаричними боєприпасами, випустивши по місту 24 ракети з системи "Солнцепек". Також РФ використовувала міни ПОМ-3 "Медальон", які через наявність сейсмодатчика, вибухають при наближенні людини до неї і можуть вбити в радіусі 16 метрів”, — наголосив Лубінець.

Омбудсман також прокоментував позначення на карті окупованого Криму російською територією.

“Окрім звіту, до якого маю певні зауваження, вони позначили на карті Крим як частину Росії. Звичайно ж, нині карту з сайту зняли. Однак, факт лишається фактом! То що це? Помилка? Чи свідома підтримка окупації?” — написав Лубінець.

Читайте також

РФ перекинула нові війська в Білорусь, в Україну вирушили понад 60 БМП Bradley. 342 день війни. Онлайн

Джерело