Про це вона розповіла на каналі my.ua.

«Статус внутрішньо переміщених осіб і такий термін з’явилися в Україні не з 24.02, він у нас з’явився з 2014 року. Що стосується 2014 року, такої великої хвилі, напливу, як зараз, не було. Україна з дуже багатьма чинниками зіштовхнулася 24.02, оскільки дуже багато осіб у нас переміщалися, динаміка до травня росла. Наприклад, у травні було 7,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб», - повідомляє Зоряна Пелех.

Як вона пояснює, внутрішньо переміщені особи – це не лише ті, які перемістилися з області в область, а також у межах однієї області, але які обов’язково не перетинали кордон. За словами гості програми, людина втрачає статус ВПО, щойно перетинає кордон або ж влаштовується на роботу, оскільки тоді вважається, що в неї тепер є дохід і допомоги вона більше не потребує.

Зоряна Пелех розповіла, за що можуть позбавити статусу внутрішньо переміщеної особи

«Сьогодні у нас зареєстровано 2,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб за даними Міжнародної організації з міграції ООН. Також за цими даними сьогодні говорять про те, що все-таки 68% повертаються на свої місця», - зазначає Зоряна Пелех.

Як вона розповідає, сьогодні в Україні за внутрішньо переміщеними особами перше місце займає Київська область – 300 тисяч, друге місце – Дніпропетровська, третє – Вінницька. Водночас нотаріус зауважує, що ця динаміка змінювалася впродовж пів року війни.

Джерело