Білорусь дала згоду на розміщення військових об’єктів, зокрема військових баз на своїй території, до 2025 року в надії на фінансову підтримку від Росії.

Про це заявив заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі Павло Латушко в ефірі загальнонаціонального телемарафону на Суспільному.

"За нашою інформацією, внесені відповідні документи на проходження внутрішньодержавних процедур з розміщення російських військових баз на території Білорусі до 2025 року. Лукашенко, даючи згоду Путіну, як ми думаємо, на подальшу підтримку у війні, він хоче виграти грошима. Йому потрібні дуже серйозні ресурси, економіка просто летить в прірву. Йому потрібна фінансова підтримка, подушка безпеки від Росії", — розповів Латушко.

Він додав, що у відносинах Лукашенка й Путіна наступив "вирішальний момент".

"Лукашенку треба виставити жорсткий ультиматум про те, скільки йому "коштуватиме" згода на розміщення російського угруповання на території Білорусі, визнанання так званих "референдумів", проведених Путіним. Йому повинна бути виставлена така "ціна", від якої він не зможе відмовитися", — сказав Латушко.

Також, на його думку, в Білорусі ведуть активну підготовку до мобілізації.

"Ця підготовка вже проведена. Вже надходять повістки, щоб отримати мобілізаційні посвідчення. Є виклики на так звані збори, переатестацію. Все це системно зараз відбувається на території Білорусі. І якщо все це скласти разом, це показує, що реально підготовчі роботи тривають", — зазначив Латушко. Та додав, що це може призвести до "входження великого угруповання російських військ в Білорусь".

Раніше, самопроголошений президент Білорусі заявив, що оголошення мобілізації у Білорусі не буде.

Що відомо

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари. На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання. За даними Інституту вивчення війни, президент Білорусі Олександр Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

Читайте також

Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ — моніторингова група

У ГУР розповіли про загрози Україні з Білорусі

Білоруські спеціалісти відновлюють російські бойові літаки — СБУ

Лукашенко заявив про готовність "піднімати військових по тривозі"

Лукашенко розповів, чи буде оголошено про мобілізацію у Білорусі

Джерело