В обласному кардіоваскулярному центрі, який розташований у Полтаві, за пів року зробили понад тисячу операцій на серці. Про це Суспільному розповів директор закладу Костянтин Вакуленко. В установі оперують та реабілітують пацієнтів.

У відділенні ішемічної хвороби серця кардіоваскулярного центру у Полтаві перебуває 72-річний Ілля Чумарний. Понад тиждень тому чоловікові зробили операцію на серці.

"Відчув, що щось серце щемить. Пішов до сімейного лікаря, вона назначила крапельниці і я четверту крапельницю прокапав, приїхав додому, а воно в грудях почало давити і давити. Кажу жінці: "Викликай “швидку”. І вони одразу везуть мене в Полтаву. І одразу почали проводити операцію по . З п’яти до семи годин робили операцію", — каже пацієнт кардіоваскулярного центру у Полтаві Ілля Чумарний.

В одній палаті з Іллею Трофимовичем лежить 68-річний житель Карлівки Віктор Корж. У чоловіка був інфаркт.

"Десь після 1-ї години ночі, відчув такий біль, що я його ніколи не відчував, в грудях отут. Не те, що серце защемило, а прямо отут. Відразу подзвонив синові. Поїхали із сином у поліклініку свою. Там відразу зробили кардіограму, завантажили мене на "швидку". І привезли сюди", — говорить пацієнт кардіоваскулярного центру у Полтаві Віктор Корж.

Нині відділення ішемічної хвороби серця установи заповнене приблизно на 70 відсотків, каже Вікторія Прокопович.

"Займаємося ми переважно ішемічною хворобою серця. Це інфаркти міокарда, лікування, реабілітація, це стабільна високоступенева стенокардія і нестабільна стенокардія. Гострий інфаркт міокарда для пересічного громадянина – це інтенсивні болі за грудиною, пекучого, давлючого характеру", — розповідає завідувачка відділення кардіоваскулярного центру у Полтаві Вікторія Прокопович.

За словами директора кардіоваскулярного центру Костянтина Вакуленка, за шість місяців цього року у закладі зробили понад тисячу операцій. А торік більше 2 100. Після таких втручань пацієнти мають пройти реабілітацію.

"Реабілітація кардіологічних хворих – це досить тривалий процес. Людина, безумовно, чим активнішою була до інфаркту, тим більше активностей вона хоче поновити за можливості. Це і спосіб життя, спосіб харчування, психологічна корекція. Людина практично реабілітується все життя", — каже завідувач відділення кардіоваскулярного центру у Полтаві Юрій Тесленко.

Курс фізичної реабілітації проходить переселенець із Харкова Владислав Токар.

"На третій день після операції я почав потрохи ходити. Ходьба в основному по поверху. Потім почав відвідувати фіззал. Тут тренажери на який я постійно тренуюсь, мене під’єднують, бачать роботу серця на комп’ютері. Є легкий прогрес. Щодня стараюся більше пройти", — розповідає пацієнт кардіоваскулярного центру у Полтаві Владислав Токар.

"На жаль, є такі випадки, коли хворі не звертаються вчасно, і інфаркт переноситься на ногах, не звертаючись до лікаря. Це одна із причин смертності на догоспітальному етапі", — говорить завідувачка відділення кардіоваскулярного центру у Полтаві Вікторія Прокопович.

Джерело