Із 10 серпня в Житомирі рух маршрутних автобусів має знову відображатися в додатку "Дозор", адже перевізники повинні встановити в транспорті системи GPS-навігації. Про це в етері Українського радіо Житомир розповів заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

10 серпня перевізники мають підключити всю систему GPS-навігації, щоб її перевірити ще до моменту, коли будуть підняті тарифи, каже Олександр Шевчук.

"Ми не будемо чекати до 13 серпня, коли підвищаться тарифи. А вже від завтра і до суботи перевізники повинні налагодити системи GPS-навігації. Ми будемо бачити всю кількість наших автобусів".

Із 10 серпня в маршрутних автобусах Житомира мають знову встановити системи GPS-навігації

За словами Олександра Шевчука, в свій час система "Дозор" була відключена не тільки через те, що не давали доступ, бо перевізникам потрібно було платити, а й через вимоги відключити всі системи моніторингу, які були на території міста. Тепер система GPS-навігації в межах територіальної громади повертається.

"Вчора (восьмого серпня – ред.) на нараді з перевізниками вони сказали, що всі погоджуються це зробити, – розповідає Олександр Шевчук. – Звісно, можуть бути випадки, є у нас маршрути, які в гіршому, критичному стані, для прикладу, був 37 (маршрут), який написав заяву на звільнення і пішов. Хотів би сказати, що бажаючих працювати навіть в межах таких тарифів в Житомир не дуже багато. Тому є маршрути, які не можна замінити іншим перевізником. Тому ловимо цю золоту середину, знаходимо баланс і між приватним перевізником, і комунальним перевізником. Бо ми ж розуміємо, що є райони, де немає комунального транспорту і там повинен курсувати комунальний транспорт".

Щодо ще питання можливості здійснювати пересадки з одного транспорту на інший, то заступник міського голови сказав, що наразі над єдиною мережею громадського транспорту з пересадковими вузлами і пересадковими талонами працює робоча група міської ради спільно з Житомирським політехнічним інститутом.

"Автоматична система оплати проїзду, яка є сьогодні, не дозволяє це робити і потребує оновлення. Крім того, при такій системі місто має брати всі витрати по перевезенню пільгових категорій на себе, а оплата за проїзд відбуватися автоматично. Я думаю, що всі міста України прийдуть до цього, але це чималі витрати і для Житомира це трохи не на часі", – сказав Олександр Шевчук в ефірі Українського радіо Житомир.

Що відомо В громадському транспорті Житомира з 13 серпня підвищують вартість проїзду.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело