У випадку аварії загинуть кілька десятків тисяч людей

Радниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів Лала Тарапакіна пояснила, які наслідки чекають на Україну і світ, якщо російські окупанти виконають свої погрози і підірвуть Запорізьку АЕС.

Як повідомляє українська розвідка, російські військові замінували всю територію АЕС в Енергодарі, яка є найбільшою атомною електростанцією в Європі. А тим часом окупанти ховають між енергоблоками ракетні системи залпового вогню.

Наслідки вибуху на Запорізькій АЕС будуть удесятеро серйознішими, ніж Чорнобиль – Міндовкілля

7 липня російські військові знову обстріляли ракетами територію Запорізької атомної станції та місто Енергодар. Рашисти поцілили по майданчику поруч із сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива.

Тому погрози рашистів, навіть якщо вони розповсюджуються фейковими джерелами, є цілком реальними і дуже небезпечними.

За словами Тарапакіної, для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС фахівці відштовхувалися від наслідків аварії 1986 року на ЧАЕС.

На 4-му реакторі ЧАЕС було 2 дві тисячі паливних збірок, на ЗАЕС у 6-ти реакторах й у сховищі відпрацьованого ядерного палива міститься до 18 тис. паливних збірок (у 9-10 разів більше). Тобто наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужнішими, ніж у 1986-му на ЧАЕС.

Площа потенційної зони відчуження становитиме до 30 000 км2 – це як 10 Чорнобильських зон відчуження. Вся Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства.

Радниця міністра також зазначає, що площа потенційної забрудненої території – до 2 млн км2 (площа трьох Україн). Від вітру залежить ступінь зараження інших територій України та Європи, росії та білорусі.

Кількість ліквідаторів може становити від 1 млн осіб, а загиблих – десятки тисяч, залежно від поточної кількості людей на території Запорізької області. Кількість евакуйованих/відселених осіб становитиме від 2 млн осіб.

Також на неосяжну кількість років буде забруднена ріка Дніпро. Аварія може спричинити викид радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров'я людей, ґрунтів, водойм.

У Міндовкілля наголошують, що викид радіоактивного цезію під час можливої аварії в Запоріжжі буде одноразовим, і те, куди він попрямує, залежатиме від метеорологічних умов.

Нагадаємо, Запорізька АЕС від 4 березня захоплена російськими військовими. На території станції перебуває близько 500 військових, багато техніки. Наразі через обстріли з шести енергоблоків працює лише два.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело