Народний депутат України Андрій Герус на брифінгу в Києві заявив, що вже в липні паливну кризу, що була створена припиненням поставок пального з Білорусі та рф, знищенням нафтобаз, та держрегулюванням цін буде подолано.

За його словами, у червні в Україну було імпортовано понад 600 тисяч тонн палива з Європи, у тому числі 200 тисяч тонн бензину.

У центрі та на сході країни поки що є певний дефіцит, але на заході вже навіть черги на заправках відсутні. У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися будь-яким обсягом. Проте влада закликає українців відповідально споживати нафтопродукти і без особливої необхідності не витрачати їх, – сказав політик.

Втім, експерти нафтового ринку незгодні з народним депутатом, так директор фірми “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн сказав, що подібна заява поки що не відповідає стану речей на ринку.

Думаю, це дуже передчасна заява. Ситуація залишається хиткою, хоча динаміка поставок справді непогана, – наголосив експерт.

У компанії “БРСМ-Нафта” прогнозують, що дефіцит палива в Україні зникне приблизно за 2-3 місяці, а ціна може знизитися. При цьому вже найближчого тижня на 1-1,5 грн може подешевшати автогаз, дефіцит якого не спостерігається завдяки відсутності контролю цін на нього з боку чиновників.

Коли на українських АЗС скасують ліміти на пальне

Джерело